Nadace OKD
Slabozrací, vypnutí grafiky

Vycházky

Jednou vidět, lepší než stokrát slyšet

V průběhu roku pořádáme vycházky do přírody. Snažíme se zájemcům vždy přiblížit aktuální zajímavosti z ptačího života.

Za sovím houkáním

Sovy patří mezi tajemné obyvatelé naší přírody. Díky jejich skrytému životu se s nimi ve volné přírodě setkáváme spíše náhodně. Jelikož už tak nechodíme noční tmou, uniká nám i jejich houkání.

Na akci si povíme zajímavosti ze sovího života, dozvíme se jakým nástrahám a nebezpečí musí čelit. Následně pomoci nahrávek zkusíme přilákat volně žijící sovy, u kterých právě probíhá jarní tok.

Vítání ptačího zpěvu

Jedná se o akci, kterou pořádáme pod patronací České společnosti ornitologické. V České republice má tradici pořádání Vítání první neděli v květnu již od roku 1992. Cílem je přivítat jarní zpěvy navrátilců z teplých krajin. V případě příznivého počasí probíhá i ukázka odchytu a kroužkování ptactva. 

Noc slavíků

Slavík je často nazýván nejlepším pěvcem v ptačí říši a je jedním z mála pěvců, kteří intenzivně zpívají i v noci. Proto je slavík velmi známý, i když ho většina lidí nikdy neviděla a pouze malá část z nich se může pochlubit, že slyšela jeho hlas na vlastní uši.

Na pořádané Noci slavíků tak budete mít možnost vyslechnout si koncert tohoto mistra a dozvědět se o něm mnoho zajímavostí.

Festival ptactva

Festival organizuje mezinárodní sdružení BirdLife International, jehož partnerem je Česká společnost ornitologická. Dozvíte se zde spoustu zajímavých informací o jednotlivých druzích, jejich životě, migračních trasách a ohrožení.